Yeteneği tutmak için esnek olmak gerekiyor

By News & Media No Comments

Yeteneği tutmak için esnek olmak gerekiyor

Lee Hecht Harrison (LHH), dünyanın önde gelen İK çözümleri ortağı Adecco Group şirketlerinden biri. Bünyesinde 4 binden fazla çalışan ve profesyonel koç bulunan şirket, toplam 66 ülkede her yıl 12 binden fazla kuruluşla 500 binin üzerinde çalışana hizmet veriyor. Kritik iş gücü girişimlerinin karmaşıklığını ve dönüşümün zorluklarını yönetme konusunda öne çıkıyor, kariyer geçişi (outplacement) hizmetinde de lider konumda bulunuyor. Şirketler çeşitli nedenlerden ötürü işten çıkarmak istedikleri çalışanları için LHH’den kariyer geçişi hizmeti alıyor. İşten çıkarılan ve ayrılan çalışanların bir sonraki işlerini bulma sürecinde kariyer danışmanlığı, iş fırsatlarının taranması, kişisel imajlarının oluşturulması, becerilerinin geliştirilmesi, mülakat eğitimleri gibi konularda danışmanlık verdiklerini belirten LHH iCEO Avrupa Başkanı Christophe Touton, iCEO hizmeti ile bu danışmanlığı sadece C Seviye için kendileriyle benzer iş geçmişlerine sahip stratejik danışmanlar aracılığıyla verdiklerini söylüyor.

YÖNETİCİNİN YENİ ROLÜ
Christophe Touton, iCEO (International Center for Executive Options) uygulamasıyla yöneticilere yeni bir kariyer yolu açtıklarını söylüyor. 45-55 yaş grubu yöneticiler için farklı seçenekleri göz önünde bulundurduklarını belirten Touton, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu belki gece gündüz çalışan operatif bir rol değil ama daha çok danışmanlık, koçluk, mentorluk gibi portföy tipi kariyer dediğimiz türden bir rol olabiliyor. Bu da çalışma ilişkilerinde pek çok yeniliğe yol açıyor ve şirkete, müşteriye, tedarikçiye katkıda bulunmaya devam etmelerini sağlıyor. Yöneticilere ve kuruluşlara bu hizmeti, yönetici değerlendirmesi ve yönetici mentorluğu gibi çoklu araç ve yaklaşımlar kullanarak veriyoruz. Yöneticinin kutunun dışına bakmasını sağlayarak keyif alacağı ve grubun tüm dönüşümüne katkıda bulunacağı bir sonraki kariyerine sahip olması adına yardımcı oluyoruz.”

Pandemiyle birlikte iş dünyası önemli bir dönüşüm geçirmeye başladı. İçinde bulunduğumuz dönemde şirketlerin, gelecekte başarılı olmak için iş gücünü yeniden değerlendirdiğini belirten Touton, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu da liderlik tarzını, yetkinlik modelini ve hangi tür becerilere ihtiyaç duyduklarını yeniden düşünmek anlamına geliyor. Özellikle Amerika ve Avrupa’da yaşanan büyük yetenek savaşları nedeniyle şirketler artık mevcut iş gücünün becerilerini geliştirmek ve yeni beceriler kazandırmak için dışarıdan alım yapmak yerine bu konuya daha fazla önem veriyor ve yatırım yapıyor. Şu anda otomotiv sektörünün lider şirketlerinden olan bir müşterimizin global olarak 20 bin mühendisinin becerilerini geliştirmesine destek oluyoruz.”

Touton’a göre yeteneği cezbetmek ve elde tutmak için de şirketlerin esnek olması gerekiyor. Çalışma saatlerinin değil şirket ve müşteriler için yaratılan değerin ölçülmesi gerektiğini ifade eden yönetici, son dönemde liderlik ve yönetim konularında dikkat çeken değişimleri de şöyle paylaşıyor:

“Liderlikte daha fazla empati, duyarlılık ve özgünlük öne çıkıyor. Yapılan çalışmalara göre önümüzdeki beş yıl içinde yapılacak işlerin yüzde 70’i bugün mevcut değil. Bu da çalışanlar ve şirketler için bu dönüşümde ustalaşma konusunda çok fazla çeviklik ve uyum sağlama kabiliyeti anlamına geliyor. Şu anda pek çok şirketin, yönetici koçluğuna bireysel koçluğa ve mentorluğa yatırım yapmak istediğini görüyoruz. Daha önce sadece üst düzey yönetim ekibine sunulan koçluk ve mentorluk imkanı artık yöneticilere ya da ilk kez yönetici olacaklara sunuluyor. Çünkü yöneticiler organizasyonun geri kalanıyla bağlantı kurmanın merkezinde yer alıyor.”

LHH ICEO, görevdeki ve kariyer geçişi sürecindeki üst düzey liderler için kişiye özel kariyer danışmanlığı hizmetleri sunan tek global butik uygulamadır. LHH’nin üst düzey liderlerinizin geçiş sürecini nasıl destekleyebileceğini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Source: CapitalMagazine

Spring Professional is transitioning to LHH Recruitment Solutions

By News & Media No Comments

Spring Professional is transitioning to LHH Recruitment Solutions

We’re excited to announce that Spring Professional will be rebranding as LHH Recruitment Solutions, continuing to provide its services as part of a unified global LHH brand for end-to-end talent solutions. In the coming months you will learn about our new market approach as we begin an exciting transition to form part of one global brand for end-to-end talent solutions company. This transformational shift is client centric and will mean we can better service your workforce needs at every key career moment.
As you face new challenges and an incredible pace of change, we are ready to help you find and prepare for what’s next. As part of one unified brand, we can now enable access to more expansive offerings built to create agile organizations and careers while preparing the world of talent for whatever lies ahead through LHH’s solutions in professional recruitment, talent acquisition, career transition, learning and talent development, and soon in advisory.

To learn how the new brand will help leading organizations transform their workforce, visit www.lhh.com. Or follow us on LinkedIn 

Who is Spring Professional Turkey?

Spring Professional is the international consulting firm of Adecco Group, specialised in recruiting technology, digital and change talent from top to bottom. We operate at all levels on a permanent, contract, interim and executive search basis.

Our mission

Our mission is to find the talent that best adapts to each organization based on our exclusive approach to the selection and assessment of executives and mid-level management, as well as qualified technical profiles.

Spring Professional Turkey made its launch at Four Seasons Bosphorus Hotel

By News & Media No Comments

On April 28th, Spring Professional Turkey made its launch at Four Seasons Bosphorus Hotel as the main sponsor of one of the most prestigious business events in Istanbul : Capital Magazine, Turkey’s Most Popular Companies Awards Ceremony.

Being one of the key note speakers, Spring Proffesional Turkey’s Managing Director Zeynep Kamisli focused on the fact that it is the true leadership principles which take these companies to success while pointing out that Spring Professional is always ready to be a strategic partner for finding companies’ future top leaders.

During the event, top 20 voted companies were announced and rewarded. Finally, Turkey’s top 3 popular companies got their rewards and made a speech.

These companies are:
1-Koc Holding
2-Turkcell
3-Arcelik

As Spring Proffessional Turkey, we congratulate all companies together with their valued leaders and employees for their success.

Spring Professional launches in Turkey

By News & Media No Comments

April, 28th April 2016 – The Adecco Group, the global leader in Human Resources Management, has just announced the launch of Spring Professional in Turkey.

Spring Professional is a leader in professional recruitment

Spring Professional is a wholly-owned subsidiary of Adecco, the world’s leading provider of HR solutions operating in over 60 countries with more than 31,000 employees, headquartered in Zurich, Switzerland. The Adecco Group offers a wide range of services, connecting more than 700,000 people with over 100,000 clients every day. The Adecco Group is one of the 500 companies appearing on the Fortune Global list.

Our presence in the major cities around the world offers our clients a wide national and international coverage. Spring is present in 12 countries, with over 550 consultants and is continually expanding. Only in 2014, Spring Professional recruited 36,000 middle managers and executives throughout the world.